SAĞLIKLI BİR AKVARYUM İÇİN BİTKİ EKLEME

Akvaryumdaki bitkiler birçok fayda sağlar. Güzeller ve akvaryumu sağlıklı ve canlı tutarlar!

Bitki dikilen akvaryumlar eğlencelidir! Balık besleme deneyimlerine yepyeni bir boyut sunuyorlar. Tatlı su akvaryumuna doğal bir denge ve tanktaki canlılar için her türlü avantajı da sağlayabileceksiniz.

Neden canlı bitkili akvaryum?
Zevk ve eğlence en iyi nedenlerdir, ancak bitki açısından zengin bir ortam da mutlu sağlıklı balıklar için idealdir.

Akvaryum Bitkilerinin Hayati Fonksiyonları
Akvaryumdaki bitkilerin amacı, akvaryumcuların ve sakinlerin tadını çıkarmanın ötesine geçer! Akvaryum bitkilerinin akvaryumun gerçek refahı için gerçekleştirdiği hayati fonksiyonlar vardır!

Bir ekili akvaryum oluşturma adımları
Dikilen bir akvaryumdan başlayarak akvaryumda saklamak ve eğlenmek için yepyeni bir boyut sunuyor. Akvaryumun nasıl tasarlanacağı ve ihtiyacınız olan ekipmanın nasıl tasarlandığı gibi, biraz öğrenmek için bazı şeyler vardır. Ayrıca bitki türleri ve onların bakımı hakkında bilgi edinmek isteyeceksiniz.

Tetra ve Barbs ile Dikili Bir Akvaryum
Akvaryum bitkileri, güzel tatlı su akvaryumunun yanı sıra mutlu tatlı su balıkları için doğal bir ev yapar! Basitçe, akvaryum bitkileri tankınızı daha sağlıklı, daha kararlı ve daha güzel hale getirecektir. Akvaryum stabilitesine ve dengeye faydaları çoktur. Su bitkileri, fotosentez denen bir süreçle oksijen üretirler, karbondioksiti emerler ve atık maddeleri parçalarlar. Akvaryumunuza bitki eklenmesi, dengeli bir balık tankı için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Zevkinizi artırın! Bir ekili akvaryum daha iyi görüntülenen balık demektir!

Neden bir ekili akvaryum başlatmak?

Belki de bitkileri akvaryumunuzda tutmanın en heyecan verici yanı, doğal bir dekorun eklenmesidir. Akvaryum bitkileri bakmak çok hoş ve hobisi için zevkli saatler sunuyorlar. Tatlı su akvaryumu aquascaping ile benzersiz tasarlanmış bir akvaryum yaratın.
Balık ve diğer tank sakinleri için, akvaryum bitkileri birçok fayda sağlar. Rahat bir ‘ev gibi’ ortam yaratırlar, balıklar için saklanma yerleri sunarlar ve çeşitli suda yaşayan hayvanlar için besin kaynağı olarak hizmet edebilirler.

Akvaryum Bitkilerinin Hayati Fonksiyonları:

Akvaryumlardaki bitkilere sahip olmak akvaryumları daha sağlıklı, daha istikrarlı ve daha güzel hale getirmek için yapabileceğiniz en yararlı şeylerden biridir. Su bitkileri fiziksel olarak zenginleştirilmiş bir ortam sağlar, ancak doğal olarak ekili tankı dengede tutmaya yardımcı olan diğer üç önemli işlevi de yerine getirirler.

Bitkiler, hayatta kalmaları için gerekli olan iki fotoğraf sisteminden geçer. İlk sistem, fotosistem I ya da fotosentezdir ve anlaması gereken ortalama hobisi için en pratik olanıdır.

Fotosistem I: Fotosentez ‘ışığa bağımlı’ olarak adlandırılır. Bitkiler, kendilerine yiyecek ve enerji sağlamak için fotosentez sürecinde çeşitli şeyler kullanırlar. Bunlar hafif (normalde güneş ışığı), su ve karbondioksiti içerir. Fotosentez sırasında oksijen bir yan ürün olarak salınır ve daha sonra balık tarafından solunur. Sadece gündüz (güneş ışığı mevcut olduğunda) gerçekleşir ve bu nedenle uygun aydınlatma sağlanmalıdır.

Fotoğraf sistemi 2: Hannah Roberts’ın izniyle sağlandı. “Diğer fotosistemler ‘hafif bağımsız’ olarak adlandırılırlar veya Calvin Döngüsü olarak bilinir. Genellikle Calvin Sistemi boyunca ışığın bulunması gerekli değildir, ancak Fotoğraflar Sistem I ile sık sık birleştirilir. Calvin Döngüsü için net denklem : 3CO2 + 6NADPH + 6ATP -> gliseraldehit-3-fosfat + 6NAD + + 9ADP + 8Pi Bu reaksiyon bitki büyümesi için çok önemlidir.Yollu gliseraldehit ya kloroplastta nişasta sentezinde kullanılır ya da sitoplazmaya verilir. Sükroz veya diğer metabolitlerin sentezinde kullanılan diğer ürünler, devam eden FotoSistem I ve elektron taşıma zincirinde kullanılır.
“Fotosentez sırasında oksijen bir yan ürün olarak salınır, bu da daha sonra balık tarafından solunur. Fotosentez sadece gündüz vakti gerçekleşir (güneş ışığı mevcut olduğunda) ve bu yüzden uygun aydınlatma sağlanmalıdır …”
Balıkların soluduğu karbondioksiti de emdikleri için, bitkiler sudaki karbondioksit konsantrasyonunu azaltmaya yardımcı olurlar. Bitkiler de respire. Bu, oksijen almak ve karbondioksit salmaktır. Bu, gece ve gündüz sürekli olarak gerçekleşir.
Son olarak, akvaryum bitkileri suyun genel bakımında yardımcı olur. Balıklar tarafından yayılan atık maddeleri emerek suyu temiz tutmaya yardımcı olabilirler, ayrıca atık maddeleri bir besin kaynağı olarak tutan yüzeylerinde bakteri barındırırlar. Bazı bitkiler, akvaryumun tabanındaki atık malzemeyi, köklerinden küçük miktarlarda oksijen yayarak çürümelerini önleyebilirler.
Bütün bu açılardan, akvaryum bitkileri su ortamını büyük ölçüde iyileştirir ve balıkların hayatta kalmasını sağlar. Bir ekili tank kurmak eğlenceli, yaratıcı ve ödüllendirici!

Dikilen Akvaryumlar Oluşturma Adımları:

Ekilen akvaryumunuzu kurmak, akvaryum tasarımınızla başlar. Akvaryumunun nasıl görünmesini istersiniz? Daha sonra farklı sucul bitkiler ve bunların nasıl saklanacağını ve ayrıca ekili bir akvaryumun ekipman ihtiyaçlarını öğrenmek istersiniz. Bu makaleler, başlangıç ​​aşamasından, bitki bakımına, büyüyen yeni bitkilere kadar her aşama için ayrıntılı bilgi verir!

Başlamak:
Güzel bir akvaryum suyunu nasıl tasarlayacağınızı ve su bitkilerinizi nasıl ekleyeceğinizi öğrenin.
Aquascape Akvaryumu için Akvaryum Bitkileri Seçimi – Akvaryum Tasarımı ve Su Bitkileri Türleri.
Su Bitkileri Hakkında:
Farklı sucul bitki türleri ve her birinin aquascape tasarımınıza nasıl uyacağını öğrenin.
Akvaryum Bitkilerinin Tanımı ve Yapısı – Bitki Türleri, Bitki Parçaları ve Bitki Büyüme
Dikilen Akvaryum Ekipmanları, Substratlar ve Su:
Dikilen akvaryum sadece bir akvaryum balıkına çok benzer, fakat su bitkileri için birkaç özel ihtiyacı vardır.
Canlı Akvaryum Bitkilerini Kurmak – Canlı Akvaryum Bitkileri İçin Aydınlatma, Isıtma ve Filtrasyon
Akvaryum Bitki Yüzeyleri , Tatlı Su Akvaryum Bitkileri için Dikim Ortamları.
Akvaryum Tesisi Su Arıtma , Su Sertliği, pH, Makro Besin Maddeleri, Mikro Besin Maddeleri
Su Bitkilerinin Bakımı:
Akvaryum bitkileri için uzun süreli bitki bakımı ve potansiyel sorunların izlenmesi.
Akvaryum Tesisi Besleme ve Bakım , Bitki Gıda ve Akvaryum co2 Sistemleri
Akvaryum Bitki Hastalıkları ve Parazitleri , Akvaryum Salyangozları ve Diğer Sorunlar
Akvaryum Bitkileri Yayılımı:
Su bitkileri kurulduktan ve iyi büyüdükten sonra, onları çoğaltabilirsiniz.

Kategoriler: Bitki Ekleme