CHİCHLİDLER
Çiklitler, 2000’den fazla çiklit türü ile balıkların en büyük ailelerinden biridir ve her yıl yeni türler keşfedilmektedir!

Çiklitler çekici, aktif, genellikle oldukça dayanıklı balıklardır. Cichlid ailesi, en geniş çeşitlilikte vücut şekli, geniş bir yelpaze yelpazesi ve çok güzel renklendirme ve desen sunar. Bu özellikler, son derece karmaşık ancak ritüel olan olağanüstü davranışlarıyla daha da fazla iltifat eder. Çok aktif, merak uyandırıcı ve birçok çiglik çok hoş, sakinleri selamlıyor ve yemek için yalvarıyor olabilir. Bütün bu özellikler cichlidleri favori akvaryum balığı yapar.

Çiklit çeşitlerimiz, dünyanın dört bir yanından çok çeşitli türler içermektedir. Çiklit ailesi o kadar geniştir ki, iyi akvaryum sakinleri yapan pek çok çiklit türü vardır. Bazı Güney Amerika Çiklitleri, severum, melek balığı ve cüce çiklitleri gibi daha sevimli bir doğaya sahiptir. Bunlar bir grup ortamında tutulabilir. Ancak çoğu diğerleri oldukça agresif ve en iyi şekilde tek başlarına saklanırlar. Rift Göllerinden gelen Afrika çiklitleri, renkleri için oldukça değerlidir. Popüler Tropheus cinsi, tüy tüyleri, goby çiklitleri ve kabuklu hayvanlarda görüldüğü gibi benzersiz özelliklere sahip.

Hem Afrika Çiklitleri hem de Güney Amerika Çiklitleri gibi bazı cichld türleri etkileyici bir boyuta ulaşır ve büyük bir gösteri tankı için harika örneklerdir. Ancak bazıları, büyüklüğü nedeniyle ev akvaryumu için gerçekten uygun değildir. Ancak en çok hobide görülen, karakteristiklerin büyüleyici bir karışımına sahiptir ve tutmak için bir zevktir.

Kategoriler: Chichlid