Hayvan-Dünya > Akvaryum Tropikal Balık > Akvaryum Bitkileri

Akvaryum bitkileri, güzel tatlı su akvaryumunun yanı sıra mutlu tatlı su balıkları için doğal bir ev yapar!
Basitçe, akvaryum bitkileri tankınızı daha sağlıklı, daha kararlı ve daha güzel hale getirecektir. Akvaryum stabilitesine ve dengeye faydaları çoktur. Su bitkileri, fotosentez denen bir süreçle oksijen üretirler, karbondioksiti emerler ve atık maddeleri parçalarlar. Akvaryumunuza bitki eklenmesi, dengeli bir balık tankı için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Zevkinizi artırın! Bir ekili akvaryum daha iyi görüntülenen balık demektir!

Akvaryumunuzu akıtarak balıklarınızı mutlu ve sağlıklı kılar. Birçok tropikal balık, su bitkilerini içeren bir dünyaya özgüdür. Canlı akvaryum bitkileri su yaşamı için besin olarak hizmet vermekte ve aynı zamanda balık ve balık kızartma yerlerine geri çekilmek için hizmet vermektedir. Balıklarınız daha doğal davranır, daha iyi finnasyon ve kur davranışları gösterir ve daha yoğun renklendirmeye sahiptir.

En iyisi, su bitkileri kullanarak eşsiz bir akvaryum tasarımı yaratıyorsunuz!

Aquascape akvaryumu için akvaryum bitkilerini seçmek sadece eğlenmek değil, aynı zamanda eğitim. Su bitkileri, bitkinin kısımları ve bitki büyümesi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bir akvaryumda kullanılan bitki türleri su bitkileri, amfibi bitkiler ve kara bitkilerinden oluşur.

Burada bitki türlerini üç gruba ayırdık; her ikisi de çiçekli bitki türleri olan çiçekli bitkiler, rozet bitkiler ve kök bitkiler olan eğrelti otları ve yosunlar.

Akvaryumunuzdaki bitkilere sahip olmak sadece güzel ve hoş değil, yapabileceğiniz en yararlı şeylerden biridir!

Her türlü sucul bitki, akvaryum tasarımında kullanılabilir. Başlamak için akvaryum suyunu planlayıp akvaryum bitkilerini seçerek işe başlayın.

Akvaryum Bitkileri Kılavuzu
Eğreltiler ve Yosunlar: Fern, Moss ve Liverwort bitkileri, mikroskobik sporlarla çoğalan çiçekli olmayan bitkilerdir. Eğrelti otları ayrıca kısmen vejetatif olarak çoğalırlar, akvaryumda kayaçlara veya ağaç süslerine yapışabilen rizomlardan kökler üretirler.
Rozet Bitkiler: Rozetler, güzel yapraklı çiçekli bitkiler, akvaryumun süs bitkileridir. Akvaryum tasarımında gruplar halinde veya tek başına bir odak noktası olarak olağanüstü kullanılırlar, ancak biraz daha uzmanlaşmış bitki bakımına ihtiyaç duyarlar.
Kök Bitkiler: Kök bitkileri, akvaryum tasarımında hemen hemen her yerde kullanılabilen çeşitli çiçekli bitki grubudur. Bunlar en popüler akvaryum bitkilerinden bazıları. İyi bitki büyümesine sahiptirler ve basit kesimlerle çoğaltmak oldukça kolaydır.
Bir ekili akvaryumun kurulması, sadece bir balık tankının kurulmasına benzer. Balık tankı gibi, ekili akvaryumda aydınlatma, ısıtma ve filtrasyon ihtiyacı olacaktır. Fakat aynı zamanda bir ekim ortamına veya alt tabakaya da ihtiyaç duyacaktır. Tankınız kurulduktan ve ekildikten sonra, genellikle bir tablet veya sıvı gübre olmak üzere bitki besinleri sağlamanız gerekecektir. Devam eden bitki bakımı, su bakımı ve akvaryum salyangozları ve diğer tarayıcılar veya bitki hastalıkları gibi bitkilere zarar veren herhangi bir şey için bir göz tutmak olacaktır. İyi bir akvaryum tasarımı ve bitki bakımı ile, yakında bitki yayılımı ile takip edilebilecek yemyeşil, güzel, dengeli bir akvaryum ile ödüllendirileceksiniz.